Правоохоронні органи викрили ймовірну схему привласнення бюджетних коштів під час закупівлі дизель-генераторних установок для забезпечення потреб критичної інфраструктури міста Біла Церква. У цій справі фігурують посадові особи Білоцерківської міської ради та представники комерційних підприємств.
Деталі корупційної схеми у Білій Церкві
Згідно з інформацією слідчих, службові особи Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міськради, ймовірно, діяли у змові з представниками приватної компанії. Мова йде про організацію закупівлі генераторів за штучно завищеними цінами у період воєнного стану.
У 2024 році з метою забезпечення безперебійного функціонування каналізаційних очисних споруд міста було придбано дві дизель-генераторні установки. При цьому, за даними правоохоронців, очікувана вартість закупівлі формувалася на основі навмисно створених комерційних пропозицій. Крім того, технічні вимоги тендерної документації, ймовірно, були прописані під певну модель обладнання та заздалегідь визначеного постачальника.
В результаті слідчих дій встановлено наступне:
- Фактична вартість імпортованих дизель-генераторів була значно нижчою від тієї, що була сплачена з місцевого бюджету.
- Територіальній громаді завдано збитків на суму понад 5,3 млн гривень.
Окрім імовірного завищення вартості обладнання, правоохоронці зафіксували фінансові операції з ознаками легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Зокрема, частина грошей перераховувалась на рахунки підприємств та фізичних осіб-підприємців під виглядом оплати фіктивних послуг або надання безповоротної фінансової допомоги.
В межах кримінального провадження проведено 11 обшуків на території Київської області, міста Києва та Миколаєва.
Під час слідчих дій було вилучено:
- Мобільні телефони та комп’ютерну техніку;
- Фінансово-господарську документацію;
- Чорнові записи;
- Готівкові кошти у розмірі майже 90 тисяч доларів США, понад 1,9 млн гривень і близько 16 тисяч євро;
- Набої калібру 7,62 мм.
Наразі директору приватного товариства повідомлено про підозру за частиною 5 статті 191 та частиною 1 статті 209 Кримінального кодексу України. Начальнику відділу закупівель Департаменту житлово-комунального господарства інкримінують службову недбалість (частина 2 статті 367 КК України). Ще двом фігурантам повідомлено про підозру у пособництві у привласненні майна та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.
Досудове розслідування триває, правоохоронці встановлюють усіх осіб, причетних до цієї ймовірної схеми.
Джерело: NMIU.COM.UA