За порушення правил дорожнього руху щодо користування електросамокатами пропонується застосовувати різні види санкцій, включаючи штрафи, конфіскацію транспортних засобів та виправні роботи відповідно до законопроєкту.
Основні положення щодо адміністративної відповідальності передбачають:
- У разі першого порушення – накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.
- За повторне порушення – штраф збільшується до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 гривень) і передбачена конфіскація електротранспорту.
- При третьому та кожному наступному порушенні – передбачено накладення штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 гривень), а також проведення виправних робіт строком на один місяць із одночасною конфіскацією електротранспорту.
Водночас законопроєкт регламентує і інші штрафні санкції на рівні неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із таких діапазонів:
- від 3 до 20 мінімумів;
- від 5 до 30 мінімумів;
- від 8 до 15 мінімумів;
- від 10 до 30 мінімумів.