10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

В Виставки

Мистецтво на службі радянської пропаганди

Мистецтво на службі політичної пропаганди – явище, що найвиразніше проявилось у тоталітарних державах, і від якого українці за два десятиліття ліберальної суспільної атмосфери вже встигли відвикнути. Воно асоціюється у нас передовсім із пам’ятниками та меморіальними комплексами тоталітарної доби, які сьогодні поступово демонтуються.

Та не менш цікавими прикладами були й мистецькі витвори. Навіть декоративно-ужиткове мистецтво, яке покликане прикрасити побут людини, стало знаряддям державної пропагандистської машини. Ці "знаряддя" відвідувачі мають змогу побачити на виставці.

У експозиції представлено понад 300 експонатів із фондів НМІУ періоду 1922-1991 рр., які дозволяють відчути й зрозуміти сутність тоталітаризму, що проникав до найдрібніших суспільних клітин. Агітаційні вироби із порцеляни, кераміки, тканини, скла і металів, поруч із картинами, агітплакатами, газетами, радіо та телебаченням справляли неабиякий вплив на формування світогляду, ідеологічних засад і настроїв у суспільстві. Частина творів виконані на дуже високому художньому рівні, що засвідчує, наскільки важливим елементом у потужній радянській пропагандистській машині ставали митці.

Тривалість

45 хвилин

Не пропустіть цю унікальну подію!

Купіть квиток онлайн.
КУПИТИ КВИТОК