10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

На Старокиївській горі замайоріли прапори

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТО

У рамках підготовки до святкування Дня Незалежності України перед НМІУ було піднято п’ять різних прапорів, які обрали читачі сторінки музею у Facebook за допомогою голосування.

Трішки про кожен прапор:

Державний прапор – синьо-жовті кольори використовувалися ще за часів Руського королівства XIV століття. Офіційно синьо-жовтий стяг став державним прапором України у 1991 році. З цього приводу 23 серпня щорічно відзначається День державного прапора.

Кримськотатарський прапор – блакитний фон, який символізує небо, в лівому верхньому куті жовтого кольору тамга, яка є гербом роду ханів Гіраїв. У 1917 році цей стяг ухвалений як державний прапор кримських татар. Під час депортації, за радянських часів, багато кримських татар не знали про існування свого прапора. У 1991 році після повернення додому, на другому Курултаї (загальнонаціональному з'їзді) було ухвалено рішення визнати кримськотатарський прапор національним.

Прапор музею – логотип НМІУ жовтого кольору на синьо-голубому тлі. Використані корпоративні музейні кольори.

Прапор Сенчанської сотні Лубенського полку XVIII століття – копія історичного стяга із постійної експозиції НМІУ. Пошитий на замовлення гетьмана Кирила Розумовського. На прапорі зображено козака з мушкетом – одного з давніх українських символів, а також козацькі клейноди (булаву, знамена, литаври). Даний символ вперше зустрічається на печатці 1592 року, а з XVIII століття використовувався як герб Війська Запорізького.

Прапор доби Української народної республіки – копія історичного синьо-жовтого прапора із написом «Слава вільній Україні», який можна побачити в одному із залів Історичного музею. В експозиції представлений не весь прапор. В експлуатації він був пошкоджений, довелося підшити, і тому у слові «вільній» відсутня остання буква. Відомо, що цей прапор із Київщини. Прапорів з того періоду майже не збереглося. У 1917-1918 роках не було нормативних документів про те, як має виглядати державний прапор. Всі стяги були самодіяльністю. Люди самі купували в різних магазинах сині й жовті стрічки, зшивали та писали на них те, що відчувало серце. Про походження прапора нічого не відомо, напис «Слава вільній Україні» не зафіксовано на фотографіях і в документах, але історики схиляються до думки, що цей прапор є прикладом народної ініціативи знизу, виявом національної приналежності в добу Української революції.

А на фасаді НМІУ поруч із синьо-жовтим прапором замайорів також і прапор ЄС.