10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Анонс. Презентація нового видання спогадів Марії Савчин “Тисяча доріг”, 15 червня

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У четвер, 15 червня, в Національному музеї історії України відбудеться презентація нового видання спогадів Марії Савчин “Тисяча доріг” від видавництва “Смолоскип”.

У презентації візьме участь автор передмови до нового видання книжки - директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Також про роботу над виданням розкаже директор видавництва "Смолоскип" літературознавець та літературний критик Ростислав Семків. А уривки з твору зачитають молоді українські поетки.

Марія Савчин («Марічка») з 1944 до 1953 рр. перебувала у підпіллі. Дружина Василя Галаси («Орлана»), заступника Провідника ОУН Закерзонського краю, а з 1948 р. — Провідника ОУН Волині й Полісся, вона зустрічалася з багатьма повстанцями, виконувала відповідальні доручення, не раз опинялася в трагічних ситуаціях, коли вирішувалася не тільки її доля, а й доля товаришів по боротьбі.

Про бачене та пережите «Марічка» розповіла у своїх мемуарах, прагнучи максимально правдиво зобразити життя та боротьбу ОУН і УПА зсередини. «Я почувала, — писала вона, — що доля недаремно привела мене, останнього живого свідка, у вільний світ. Вона наклала на мене важкий обов’язок — зберегти пам’ять про нашу визвольну боротьбу, особливо в кінцевий її період. Я мала все розказати й, більше того, — записати».

На презентації книгу можна буде придбати за ціною видавця.
Початок у четвер, 15 червня, о 18:30. Адреса музею: вул. Володимирська, 2.

Вхід до музею на презентацію - 10 грн. Попередньо бажано зареєструватися за формою https://goo.gl/ZPXKQM.

Подія у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/136836520203177