10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Заходи до вшанування Пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу, 17-18 травня

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

17 травня о 19.00 у Національному музеї історії України відбудеться вечір-дискусія «Кримські татари та українці. Пліч-о-пліч у боротьбі за право на Батьківщину», присвячена вшануванню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року.

У дискусії візьмуть запрошені політичні, державні, громадські діячі, представники кримськотатарського народу. Зокрема Андрій Куликов, Мустафа Джемілєв, Володимир В’ятрович, Таміла Ташева, Гульнара Бекірова, Рефат Чубаров.

Під час війни з нацизмом, сталінський режим вчинив злочин геноциду над цілим народом. «За принципом колективної відповідальності» весь кримськотатарський народ був висланий з батьківщини за два травневі дні 1944 року. Після депортації кримських татар було проведено знищення їхньої матеріальної і духовної спадщини в Криму. Конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, усі запаси продовольства. Ліквідовано 112 особистих книгозбірень, 867 бібліотек,  шкіл, закриті мечеті. Змінено тисячі історичних назв місцевостей.

Мова піде також про паралелі між депортацією 1944 року і тим що відбувається в окупованому Криму зараз.

О 21:00, після дискусії, на площі перед музеєм відбудеться акція «Запали вогник на шляху повернення», під час якої всі бажаючі створять карту Криму зі свічок, батьківщину кримських татар, яка зараз знову для багатьох із них стала недосяжною мрією.

Національний музей історії України у партнерстві з ГО «КримСОС» Дня пам'яті жертв депортації кримських татарів проведе низку заходів. До кінця тижня із зовнішніх музейних динаміків на Старокиївській горі лунатиме гімн кримськотатарського народу Ant Etkenmen(«Я Присягнувся») в обробці музиканта та композитора Джеміля Карікова. Відбудуться вивішування кримськотатарських прапорів і поширення кримськотатарської символіки.

Щодня, починаючи з 16 травня, о 13:00 та 16:00 у музеї проходитиме показ нового документального фільму «Мустафа», починаючи з вівторка.

Акредитація ЗМІ на дискусію за телефоном 093 00 42 851 (Джеміль)

Додаткова інформація про акцію «Запали вогонь у своєму серці» та інші заходи у НМІУ за телефоном 098 763 39 37 (Леонід).

 

Адреса: м. Київ, вулиця Володимирська 2