10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Лекція «Військова присутність Риму на Півдні України у І–IV ст.», 1 квітня

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Під захистом римських орлів: військова присутність Риму на Півдні України в І–IV ст.

Лекція присвячена вітчизняній історії перших століть нової ери – періоду, коли південь сучасної України охороняли орли на римських знаменах. Протягом І ст. н.е. кордони Римської держави пролягали впритул до Дунаю, а вже за імператора Траяна (98–117) вони розширилися на північ, на територію сучасних Одеської, Херсонської, Миколаївської областей та Криму. Римські військові гарнізони перебували у багатьох містах і фортецях Північного Причорномор’я. На півдні України будувалися римські фортеці, кам’яні дороги та римські лазні. Тут відбувалися гладіаторські бої, де на арені змагалися люди і тварини.

Лекцію прочитає Артем Папакін, кандидат історичних наук, викладач історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Військовий одяг, озброєння та спорядження римських легіонерів продемонструють реконструктори з клубу "VEMI" – "Вексиляція військ Нижньої Мезії". Авторські художні реконструкції вигляду римських воїнів представить художник і історик одягу Сергій Шаменков.

Захід відбудеться за підтримки проекту "LikБез. Історичний фронт" та історичного фестивалю "Цивілізація".
Вхід до музею - за квитком (10 грн).

 

Подія у Фейсбуці