10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Виставка «100 років Української революції. Відроджена держава»

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

ПОСТ-РЕЛІЗ

(https://goo.gl/uVq6rm)


ФОТО з відкриття https://www.facebook.com/nmiuu/posts/612760722266583

ВІДЕО з відкриття https://youtu.be/tkKLJwOROa8 або

https://www.facebook.com/nmiuu/videos/612790178930304/

У четвер, 16 березня, о 14:00 на виконання Указу Президента України “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років” та до 100-річчя створення першого українського парламенту – Центральної Ради в Національному музеї історії України (НМІУ) відкрилася виставка «100 років Української революції. Відроджена держава». У відкритті взяли участь В’ячеслав Кириленко та Володимир В’ятрович.


Виставка покликана представити загалу маловідомі та унікальні артефакти доби Української революції 1917–1921 рр. з фондів Національного музею історії України. Більшість із них ніколи не експонувалися за часів СРСР, а деякі експонати лише дивом збереглися у фондах музею і не були знищені радянською владою. На виставці відвідувачі зможуть побачити документи, марки, гроші, друковані видання УНР, відзнаки армії УНР і УГА, однострої та зброю доби визвольних змагань.


Серед найпомітніших експонатів:

- дивом збережений прапор Мошенського сільського козачого куреня (виготовлений орієнтовно в 1917–1920 рр.);

- оригінали рідкісних поштових карток та фотографії масових демонстрацій 1917 р. в Києві та інших містах України;

- оригінальні печатки українських військових формувань періоду 1917–1921 рр.;

- виборчі списки кандидатів до Установчих зборів Київського виборчого округу1917 р.;

- оригінали рукописів та світлини Голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського та Головного отамана УНР Симона Петлюри;

- друкарська машинка Левка Чикаленка, якою він користувався під час роботи в Генеральному Секретаріаті Української Центральної Ради.

 

На думку куратора виставки та одного зі спікерів на її відкритті, завідувача відділу історії України ХХ ст. Олександра Іщука, “представлені експонати засвідчують, що відновлення української державності в 1917–1921рр. було неминучим і логічним, історично обґрунтованим історичним процесом, до якого українці йшли багато років. Українська революція 1917–1921 рр. започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності”.

 

За словами генерального директора НМІУ Тетяни Сосновської, “виставка має на меті сприяти популяризації серед широкого загалу експонатів музею, які репрезентують зазначений історичний період, та залучати представників громадськості, журналістів, студентів, дослідників до ознайомлення та вивчення унікальних матеріалів із фондової колекції музею”.

 

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко на відкритті закликав істориків, науковців, школярів і студентів нести правду про Українську революцію “далі до сердець”. За його словами, “ця сота річниця – добра нагода показати наші перемоги", адже “правдива історія України - це історія перемог, які тривають понад тисячу років”.

Голова Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович у своєму виступі зазначив:“Такий захід, який відбувається сьогодні, і заходи, які відбуватимуться в подальшому, що нагадують нам про страшні уроки Української революції 1917-21 рр, є надзвичайно важливими для того, аби ми не повторювали тих помилок, які були зроблені 100 років тому. Не повторювали їх не лише політики, а й громада і українське суспільство. На його думку, українцям конче необхідно донести уроки Української революції цілому світові, а також те, що Україна зʼявилась ще 100 років тому, а не через розпад СРСР.


Доктор історичних наук Ігор Гирич висловив переконання в тому що ця виставка не повинна бути тимчасовою, а Україні потрібен повноцінний великий музей визвольних змагань.

Доцент КНУ ім. Тараса Шевченка, дослідник історії українських військових формувань Андрій Руккас зазначив: “Тут представлені унікальні речі, тут представлені наші реліквії, і я дуже хочу вірити і сподіватися, що ця виставка буде в музеї постійною, і до неї будуть приходити як до національного пантеону, де збережені наші державні реліквії”.

Також на відкритті виступили:

Заступник Голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» ім. Василя Стуса Богдан Дубас

Заступник голови Державної архівної служби України Ігор Бондарчук

Представник військово-історичного клубу «Повстанець» Микола Прилуцький

Завідувач відділу НМІУ «Музей Української революції 1917—1921 років.» Олександр Кучерук.

Реконструктори з ВІК «Повстанець» наживо демонстрували гостям відтворені зразки одностроїв та оригінали зразків озброєння вояків Армії УНР.

У межах виставки також відкрилася тематична фотозона, де всі охочі могли записати свої відгуки пером та чорнилами, опинившись у інтер’єрі, що відтворює елементи побуту київської інтелігенції доби визвольних змагань.

Додаткова інформація за телефоном (098) 763 39 37 (Леонід).


Національний музей історії України (НМІУ) — провідний історичний музей країни, який працює з 1899 року. Експозиція музею розташована на 4-х поверхах. Колекція налічує близько 850 тис. експонатів світового значення, які представляють історію України від палеоліту до ХХІ сторіччя.

Центральний корпус музею розташований на Старокиївській горі за адресою: вул. Володимирська, 2. Також у музею є філія –Музей історичних коштовностей України, який знаходиться на території Києво-Печерської Лаври (вул. Лаврська, 9), та окремий відділ «Музей Української революції 1917–1921 років» (вул. Володимирська, 57, Київський будинок вчителя).

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
25
26
27
28

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм