10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Лекція Юрія Коваліва "У пошуках автохтонного Шевченка", 4 березня

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

До 203-річчя від дня народження Тараса Шевченка Історичний музей запрошує вас на пошуки автохтонного Шевченка разом з ЮРІЄМ КОВАЛІВИМ – доктором філологічних наук, літературознавцем, критиком, професором КНУ ім. Тараса Шевченка, лауреатом Шевченківської премії. 

Навколо постаті і творчості Тараса Шевченка точилися й нині точаться постійні дискусії, існує низка різних їх інтерпретацій – від народницьких, націоналістичних, соцреалістичних до постмодерних. Поетові зводили бронзові пам?ятники, робили з нього революціонера, пророка, ліпили узагальнений образ борця з панами. Нині ж дехто намагається накласти іншу матрицю, яка більше стосується особистого життя Кобзаря. Надзвичайно важливо не втратити в тому вирі інтерпретацій розуміння Шевченка, яким він був насправді, саме спробі знайти це розуміння й буде присвячена лекція.

Також Юрій Ковалів зачепить тему тлумачення і сприйняття самим Шевченком нашої української історії, зокрема Гетьманщини та гетьманів: Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи та інших історичних особистостей.

Початок у суботу, 4 березня, о 16:00.

Просимо перед лекцією попередньо зареєструватися за формою.

Вхід за ціною вхідного квитка - 50 грн (30 грн - лекція + 20 грн - вхід на один поверх).

 

Подія у Фейсбуці

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм