10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Авторська екскурсія Олени Попельницької виставкою зброї НМІУ започаткує новий музейний проект, 19 лютого

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У неділю, 19 лютого 2017 року, запрошуємо на авторську екскурсію кандидата історичних наук, завідувача відділу науково-видавничої діяльності музею Олени Попельницької виставкою «Зброя та військове спорядження в колекції Національного музею історії України: від давнини до сучасності», яка була відкрита до огляду лише на початку 2017 року. Під час екскурсії відвідувачі ознайомляться з найцікавішими експонатами багатої музейної збройової колекції від доби первісного суспільства до сьогодення.

Це – археологічні знахідки з різних регіонів України: давньогерманське поховання ІІ–ІІІ ст. зі зброєю з Тернопільщини та меч Х–ХІ ст. з Полтавщини, оздоблений у скандинавських та ірландських образотворчих традиціях; «романські» та «готичні» мечі другої половини ХІІІ–XV ст., декоровані загадковими написами та зображеннями; шолом із кольчугою, захисна маска та шабля з половецьких курганів ХІІ–ХІІІ ст. з Поросся та Кримського півострова. Це – польська меморіальна шабля, присвячена перемозі над турками у битві під Віднем 1683 р., традиційні мечі берберів та туарегів Північної Африки ХІХ – початку ХХ ст.

Окремо йтиметься про раритети із зібрання відомого збирача старожитностей Богдана Ханенка: два японські мечі таті ХІХ ст., один з яких прикрашений зображенням геральдичної хризантеми – емблеми японських імператорів; японська фітильна аркебуза XVII–XVIII ст., прикрашена зображеннями гербів кланів Токугава та Мінамото; кинджал «кама» роботи майстрів Тифлісакін ХІХ – поч. ХХ ст., декорований у техніці клуазоне; пернач роботи львівських вірменських майстрів з прихованим у руків’ї стилетом; лицарський обладунок італійського кірасира початку XVII ст. маркіза Річчі де Рієті та інші.

Цією екскурсією Історичний музей запроваджує новий проект - недільні авторські екскурсії від провідних науковців музею.

Початок у неділю, 19 лютого, о 14:00.

Перед екскурсією потрібно попередньо зареєструватися за формою. Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.
______________
Повна вартість — 75 грн (купувати вхідний квиток не потрібно).

Подія у Фейсбуці

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм