10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Актуальне інтерв'ю. Директор музею Тетяна Сосновська: "Насправді, запитання: що людина шукає в музеї, я задаю собі весь час..."

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

-Люди сьогодні не люблять ходити в музеї. Кажуть, що потік відвідувачів, якщо це не Бельведер, або Д-Орсе зменшується всюди. Не будемо і ми обманювати себе. У дні безкоштовних відвідин у центрі в музеї заходить з десяток відвідувачів. Як ви справляєтеся із відвідуваністюЯк треба працювати, щоб у людей сформувалася потреба музейного життя?

...В часи Революції кияни замість посидіти в кав'ярні йшли на Майдан. Коли вони мали бажання провести час із родиною - йшли до музею. Насправді, запитання: що людина шукає в музеї, я задаю собі весь час. Бо, повірте, якщо думати та досліджувати, ця відповідь щоразу буде іншою.

З одного боку інтелектуальне підживлення та поповнення сил. Але у нас інтелектуальною домінантою суспільства став інтерес до власної історії. По змісту запитань відвідувачів, я розумію, що люди шукають для себе пояснень та відповідей на теми, які в радянський час не обговорювалися. Люди шукають в музеї те, що недоотримали у радянській освіті чи власній самоосвіті. Коли я прийшла після революції, на початку 2015 року, працювати в музей історії, я побачила, що тут вдвічі впав потік відвідувачів. Музейний працівник повинен чітко розуміти та аналізувати, що саме людину веде до музею. Для ілюстрації. У понеділок у нас було понад 600 відвідувачів, це був день безкоштовного входу, вже о 4 годині дня в музеї умовно була тиша, а у вівторок був платний вхід і відвідувачів було близько 500.

- У вас експозиція трохи архаїчно оформлена…

- Згодна. Ми заходимо до зали, в якій експозиція розташована у вітринах, які хоч і зроблені 5-10 років тому, але зроблені за старим проектом, ще радянським.  Час іде, дизайн простору вдосконалюється, технологічні засоби ідуть вперед, ми ж потрапляємо в музей, який нам ззовні та за дизайном нагадує квартиру нашої бабусі. Ці фактори нам без вагань треба було врахувати. Єдине, що нас рятує, це цікаві експонати, цікаві артефакти, які є в цих вітринах, і звичайно майстерні розповіді екскурсоводів. Екскурсоводи в переважній своїй більшості - науковці, намагаються подати матеріал цікаво. Але над зміною дизайну музейного простору ми постійно міркуємо. Відверто скажу, ми вже могли б розпочати деякі дизайнерські, візуальні зміни, але нам поки бракує коштів. Проте, інтелектуальною складовою, інтригою, інтерактивом ми компенсуємо візуальні та технологічні «відставання»...

Повний текст інтерв'ю читайте на ukrinform.ua

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм