10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Пам’ятки з колекції НМІУ – вперше на виставці у Литві

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У вівторок, 10 березня, в Музеї ужиткового мистецтва і дизайну у Вільнюсі відкривається виставка «Цивілізації України. Від культури Трипілля, скіфського золота до Майдану». Вперше в Литві експонується понад 80 оригінальних артефактів із зібрання Національного музею історії України. Вони познайомлять з багатовіковою історією та культурою нашої держави від мідно-кам’яної доби до недавніх революційних подій на київському Майдані.

Дописемну історію України представляють зразки антропоморфної пластики трипільської культури, унікальний календар епохи бронзи, старожитності давніх народів, які мешкали на її теренах – кіммерійців, скіфів, сарматів, готів, гунів, антів. На особливу увагу заслуговують всесвітньо відомі шедеври давнього мистецтва з розкопок скіфських царських курганів. Епоху Русі-України репрезентує широкий спектр археологічних знахідок від побутових речей до ювелірних прикрас та предметів християнського культу, виготовлених давньоруськими і візантійськими майстрами.

До уваги відвідувачів представлено також артефакти XIV–XVIII ст., серед яких – знахідки з території київського замку, що був збудований за наказом литовських правителів, флюгер з київської ратуші, Євангеліє в срібному окладі друкарні Києво-Печерської Лаври та інші коштовності роботи українських майстрів. Релігійну та національну різноманітність України репрезентують витвори єврейського та кримсько-татарського мистецтва XIX – початку XX ст. Своєрідними мистецькими пам’ятками доби Революції Гідності є щит та шолом учасників Євромайдану.

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм