10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

5 вересня – Міжнародний день благодійності

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У четвер, 5 вересня, в усьому світі відзначають Міжнародний день благодійності. Його встановили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 2013 року. Таким чином ООН наголошує на важливості благодійництва та волонтерської діяльності, а також привертає увагу до проблем людей, пов’язаних із гуманітарними кризами.

Міжнародний день благодійництва збігається із Днем пам’яті Терези Калькутської (встановлений Римо-католицькою церквою 19 жовтня 2003 року) – місіонерки Римо-католицької церкви, відомої своїм подвижництвом у справах доброчинності, однієї із засновниць (1950) і настоятельок Ордену милосердя, лауреатки Нобелівської премії миру 1979 року «за допомогу стражденному людству».

Благодійність єднає людей та сприяє створенню сталого суспільства. В Україні сфера благодійності регулюється законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації», який визначає «загальні принципи благодійної діяльності, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя, забезпечує сприятливі умови для утворення і діяльності благодійних організацій».

Благодійники доповнюють діяльність державних структур у сфері охорони здоров’я, освіти, сприяють розвитку культури і науки.

Національний музей історії України – інституція із давньою історією та традиціями. Перші роки становлення музею були скрутними, сталих коштів на утримання бракувало. Тому спочатку музейне зібрання поповнювалося саме за рахунок доброчинних внесків і подарунків.

Завдяки благодійникам колекція музею швидко розширювалася: в 1909 р. вона становила близько 30 тис. експонатів, а в 1914 р. досягла 50 тис. Значну роль відігравали пожертви і подарунки приватних осіб. Доброчинці дарували музеєві як окремі речі, так і цілі колекції. Від Київського товариства старовини і мистецтв у 1904 р. надійшли збірки слов’янської старовини родини Терещенків і Семена Могилевцева. Один із засновників музею, Данило Щербаківський, передав багату колекцію іконопису, а Варвара Ханенко – цінну етнографічну збірку. Почесний член Академії мистецтв Богдан Ханенко заповів музею капітал у розмірі 100 тис. крб у цінних паперах, щоб заклад міг існувати на відсотки. При формуванні бібліотечних фондів левову частку також становили надходження від благодійників.

Традиції благодійництва продовжуються і нині. В українському суспільності поступово зростає культура доброчинності. Чимало проектів, спрямованих на підтримку історико-культурної спадщини України, повністю або частково реалізовується за кошти небайдужих людей. Національний музей історії України дякує всім благодійникам, завдяки спільним зусиллям з якими змінюємо музей, робимо його сучасним і цікавішим для відвідувачів. Пам’ятаймо, що благодійником може стати кожен із нас, підтримуючи суспільно важливі проекти гривнею або волонтерською допомогою.

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм