10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Слідчі дії у фондах Національного музею історії України

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Вчора, 24 січня 2019 року, в Національному музеї історії України проводилися слідчі дії. Зокрема обшук робочого місця завідувачки сектору німізматики Зінаїди Зразюк та перевірка експонатів нумізматичної колекції НМІУ.

Вранці до музею прийшла слідча група з представників СБУ та Національної поліції з ухвалою суду про проведення слідчих дій у відділі нумізматики НМІУ та ухвалою про обшук робочого місця завідувачки сектору нумізматики (раніше це був відділ), в минулому – завідувачки відділу нумізматики музею Зразюк Зінаїди Олексіївни.

Ухвала суду передбачала, що ми повинні надати слідчим доступ для ознайомлення з фондово-обліковою документацією зазначеного переліку експонатів, а також самі експонати відділу нумізматики. У випадку рішення слідчих музейні предмети мали бути вилучені для проведення експертизи на їхню автентичність.

Оскільки вилучення фондово-облікової документації на тривалий час могло би паралізуватироботу відділу нумізматики і фондів назагал, генеральний директор НМІУ звернулася з проханням дозволити надати копії документів. Слідчі дозволили це зробити.

Незважаючи на те, що список музейних предметів був досить великий, фондові працівники сектору нумізматики змогли надати для проведення експертизи лише 11 предметів. Слідчі дії триватимуть далі.

Заради справедливості варто зазначити, що очільники фондового напрямку роботи НМІУ – заступник генерального директора з питань наукової та фондової роботи та головний зберігач музею – вже по обіді, очевидно, після консультацій, всіляко намагалися затягнути слідчі дії. Особливо наполягала на цьому наш головний зберігач. Не поспішав готувати необхідні для слідчих дій документи і заступник директора з наукової та фондової роботи.

Чи доречно музеєві розтягувати в часі процедури, які можна оперативно завершити, щоб продовжити безперебійну роботу закладу? Тому було вирішено працювати стільки, скільки потрібно для завершення слідчих дій.

Ситуацію в НМІУ коментує генеральний директор Тетяна Сосновська: «Музей працює. Хто з працівників не має за собою провини, той не хвилюється , адже усвідомлює, що ми зберігаємо державні цінності, а не приватні. Окремі фондові працівники вважали музей своєю вотчиною і встановлювали свої порядки в музеї. Лад потрібно наводити і не боятися про це говорити».

За додатковою інформацією просимо звертатися у прес-службу НМІУ за телефоном +38 096 281 8285.

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм