10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Про археологічні сліди хрещення Русі розповів шанувальникам давньої історії Володимир Колибенко

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Екскурсія вихідного дня «(Не)матеріальне. Які археологічні сліди лишило по собі хрещення Русі?» зібрала в Національному музеї історії України в зимовий полудень 13 січня любителів давньої історії України.

Старший науковий співробітник відділу найдавнішої історії України НМІУ, археолог Володимир Колибенко розповів про археологічні культури на теренах сучасної України у І тис. до н. е., постання давньоруської держави і події Х–ХІ ст., коли в Русі почала поширюватися нова релігія – християнство. На основі експонатів музею науковець показав різноманіття цих культур та їхній вплив на побут і вірування наших предків.

Світоглядні та релігійні уявлення раннього середньовіччя мають фрагментарні сліди у писемних джерелах, а натомість матеріальні рештки залишають по собі лише окремі зачіпки для їхньої реконструкції.

50542041 2111944492469413 2295691557656854528 n

В експозиції НМІУ зберігається чимало християнських реліквій часів Київської Русі Х–ХІІІ ст., поруч із ними – експонати з язичницькою символікою тих часів. За спостереженнями багатьох дослідників, їхнє співіснування свідчить про поступову зміну світогляду та традиції наших предків, власне, як і консервативна зміна окремих релігійних традицій, насамперед поховальних, що подекуди зберігаються з дохристиянських часів до ХІ ст.

Учасники екскурсії жваво цікавилися темою дохристиянських вірувань слов’ян, а також чому князь Володимир Великий обрав державною релігією саме християнство та як насправді була хрещена Русь. Спираючись на археологічні дані, Володимир Колибенко розвіяв популярні міфи нашої давньої історії.

Програміст-аналітик Тетяна прийшла у НМІУ вперше з часів дитинства, зацікавившись екскурсією «(Не)матеріальне. Які археологічні сліди лишило по собі хрещення Русі?». Вона не пошкодувала, що у свій вихідний день вирішила відвідати історичний музей.

49913073 782613905424952 1732672476736913408 n

«Мені дуже сподобалась екскурсія і загалом музей. Володимир дуже цікаво подає історичний матеріал. Це не порівняти з тим, як нас навчали історії в школі! Також мені сподобалося, що під час екскурсії він заохочував нас до діалогу та роздумів над історичними фактами. Планую надалі слідкувати за подіями в музеї», – поділилася своїми враженнями Тетяна.

Нагадуємо, цього тижня в Національному музеї історії України ви можете відвідати екскурсії вихідного дня:

- у суботу, 19 січня, о 13:00 екскурсію вихідного дня «Україна між Сходом і Заходом», проводить науковий співробітник відділу пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії України Олексій Савченко;

- у неділю, 20 січня, о 13:00 екскурсію «Українські землі в Новий час», проводить науковий співробітник відділу пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії України Анатолій Бараннік.

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм