10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Previous Next

Відкрилася виставка славетної межигірської кераміки «Традиція і стиль»

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

ФОТОЗВІТ

 

Урочисте відкриття виставки «Традиція і стиль. До 220-річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики», що відбулося 20 листопада в Національному музеї історії України, зібрало повний зал відвідувачів. Серед них – і учасники Школи музейних лідерів, які долучилися до побудови виставки у НМІУ в межах завдання третьої, практичної, сесії Школи.

В експозиції зібрано унікальні вироби Києво-Межигірської фаянсової фабрики, які продовжували традиції китайського й англійського фаянсу та водночас розвинули традиції питомо української кераміки. Це, зокрема, столовий посуд із друкованим і рельєфним декором, вишукані глечики, чашки, тарелі, вази, а також декоративні тарілки з рельєфними портретами Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Миколи Костомарова.

«Виставка «Традиція і стиль» унікальна тим, що в ній зібрано раритети із різних музеїв України», – зазначив куратор виставки, старший науковий співробітник відділу пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії України Ярослав Затилюк.

Разом зі співкуратором виставки, завідувачем відділу пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії України Юлією Осташевською він подякував колегам із Вишгородського державного історико-культурного заповідника, Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького та колекціонерові Дмитру Пірклу за надані експонати. А Національному музею Тараса Шевченка – за офорти Тараса Шевченка із зображенням Межигір’я, які гармонійно доповнюють експозицію межигірської кераміки.

Колегам із інших музеїв слова вдячності висловила й генеральний директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська. Вона наголосила, що виставка «Традиція і стиль» є прикладом плідної співпраці музейних установ, які надали для виставки експонати, що є їхньою гордістю.

«У нашому музеї щасливий день – ми відкриваємо три дуже цікаві виставки, – сказала гендиректор НМІУ. – Всі вони мають ознаки європейськості в їхньому змісті й оздобленні. Це є сміливим кроком щодо зміни звичного для музею дизайну, безумовним кроком уперед».
Вона наголосила, що у НМІУ зберігається найбільша колекція межигірської кераміки – близько 160 предметів. Тепер цими чудовими виробами мають змогу милуватися всі відвідувачі.

Також гендиректор НМІУ, керівник проекту «Школа музейних лідерів» розповіла про задум ІІІ-ї сесії Школи – надати молодим музейникам можливість поспостерігати за процесом побудови виставок у НМІУ, взяти участь у ньому, аби перейняти досвід старших колег. Школа відбувається за підтримки Українського культурного фонду

Команда «зелених» Школи музейних лідерів із натхненням долучилася до відкриття виставки «Традиція і стиль». Молоді музейники підготували пазли із зображеннями експонатів виставки, наклейки, а також запропонували майстер-клас із розпису посуду у стилі межигірської кераміки.

На відкритті виставки з вітальним словом також виступили директор Вишгородського державного історико-культурного заповідника Влада Литовченко, головний зберігач фондів Національного музею Тараса Шевченка Юлія Шиленко, колекціонер Дмитро Піркл.

Запрошуємо помилуватися вишуканим межигірським фаянсом на виставці «Традиція і стиль. До 220-річчя заснування Києво-Межигірської фаянсової фабрики». Виставка працюватиме до 31 січня 2019 року.

Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

Подія на Facebook

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм