10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Виставка «"Динамо" Київ – символ українських перемог!» діятиме до 10 липня

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

ФОТОЗВІТ 29 червня, у Національному музеї історії України (НМІУ) відкрилася виставка «"Динамо" Київ – символ українських перемог!», присвячена 90-річчю футбольного клубу «Динамо».

Мета виставки – донести до відвідувачів досягнення «Динамо» (Київ) упродовж 90 років існування футбольного клубу за допомогою знакових експонатів із фондів НМІУ та наданих ФК «Динамо» Київ.

Куратор виставки Олександр Лук’янов відзначив, що серед експонатів найцікавішими є фотографії з Валерієм Лобановським, за часів якого «Динамо» досягло найбільшого розвитку, а також Кубок володарів кубків 1975 року, Кубок володарів кубків 1986 року і маленький Кубок 1986 року, який вручали керівництву клубу і недавно викупили на аукціоні в Німеччині, кришталева бутса Олега Блохіна як відзнака 200-го голу за «Динамо», оригінальний абонемент на всі  матчі «Динамо» 1941 року, коли мав відкриватися новий республіканський стадіон у Києві, але почалися воєнні дії.

«Тематично зал поділений на дві частини. Ліва частина присвячена періоду "Динамо" Київ до часів незалежності України, зокрема, починаючи з 17 травня 1927 року, коли було створено спортивне товариство "Динамо". Перший матч динамівці провели зі збірною з Білої Церкви у 1928 році, який, на жаль, програли. У правій частині висвітлені досягнення клубу за часів незалежності України. Одна з вітрин присвячена Андрію Шевченко, де можна побачити форму з його підписом. Футболіст особисто передав її НМІУ», – розповів  Олександр Лук’янов.

На відкриття виставки «"Динамо" Київ – символ українських перемог!» прийшли  учасник трьох чемпіонатів світу, один із найрезультативніших захисників у історії «Динамо» Анатолій Дем’яненко, футболіст і тренер, семиразовий чемпіон СРСР, володар Кубка Кубків УЄФА та Суперкубка УЄФА Володимир Мунтян, захисник Олег Кузнєцов, футболіст Владислав Ващук, голова Фанклубу «Динамо» Сергій Михайленко.

«Я вперше побачив експонати, яким 60 років. До того неодноразово зустрічав їх на картинках. Для мене щастя доторкнутися на історії "Динамо" на цій виставці в Історичному музеї», – сказав Сергій Михайленко.

Олег Кузнєцов додав, що на виставці у Національному музеї історії України хотів би бачити більше особистих речей футболістів, буців, футболок, м’ячів. Він згадав, як у 1980-ті та 1990-ті роки фанати «Динамо» рвали їхні футболки на шматки, щоб заволодіти сувеніром.

Владислав Ващук відмітив, що для нього особисто дуже приємно згадати історичні моменти «Динамо». Він радий, що на виставці є стенди легендарних футболістів і тренерів. Завдяки унікальним експонатам можна зрозуміти, яким тоді був футбол.

Виставка «"Динамо" Київ – символ українських перемог!» триватиме до 10 липня.

Адреса Національного музею історії України: м. Київ, вул. Володимирська, 2.

Музей працює щодня з 10:00 до 18:00, у суботу та неділю – з 11:00 до 19:30

Подія у Facebook