10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Н Новини

Здійсни мрію підлітків Красногорівки – допоможи організувати візит у книгарню

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

Чи мріяли ви коли-небудь про книгарню? Щоб самостійно ходити між книжковими стелажами, гортати різні видання, відчувати запах свіжонадрукованих книг, обирати те, що саме в цю мить припало до душі? Нам, на території без війни, в це важко повірити, та саме такі прохання отримує від дев’ятикласників Красногорівської школи № 1 у щоденних телефонних розмовах з ними пластун із Донеччини, голова ГО "Культурно-освітня фундація Лібері Лібераті" Максим Потапчук.

Десятеро дев’ятикласників Красоногорівки вдають, що в них все добре. Вони голосно сміються, як і належить підліткам, відвідують художню школу «Веселка», організовану волонтерами, беруть участь у проекті «Історія без меж», у межах якого Національний музей історії України по скайп-зв'язку проводить лекції для дітей Донбасу. Недавно школярі вирішили, що хочуть приносити користь місту, і самі організували акцію з відновлення занедбаного дитячого майданчика в центрі Красногорівки, єдиного, куди не долітають снаряди. На одній із гойдалок вони «замаскували» синьо-жовтий прапор, зобразивши пшеничне поле та галявину волошок, щоб недруги України не вчинили вандалізм над символікою України.

 

Діти ніяк не можуть звикнути, що їхнє місто щоночі обстрілюють. 27 травня вони прокинулися від жахливої звістки – школу № 2, в якій вони планували здавати іспити та святкувати випускний, розбомбили з боку Донецька, приміщення, де мали відбуватись екзамени, вщент згоріло. На час іспитів школярів прийняла інша школа Красногорівки. Психологічний стан дітей досі нестабільний, їхній думки зосереджені на виживанні, рятують лише мрії. А мріють дев’ятикласники Красногорівки лише про одне – хоча б на свій випускний відвідати велику книгарню. 

Наш партнер у проекті «Історія без меж», волонтер Максим Потапчук запропонував організувати для дев’ятикласників випускний у найбільшому місті Донецької області – Маріуполі. Адже у Красногорівці наразі немає ні кафе для школярів, ні книгарні. За розкладом, 16 червня десятеро школярів Красногорівки автобусом приїдуть у Маріуполь, де для них заплановані прогулянка містом і святкування випускного в одному із місцевих кафе. Наступного дня діти мають здійснити свою мрію – відвідати книгарню, де самостійно можна буде вибрати сучасну українську літературу. А ще 17 червня Маріуполь святкуватиме День визволення міста від російських окупантів з ярмарками, концертами на головній площі, яскравою програмою, що остаточно відволіче дітей від думок про розбомблену школу. 

Кожен із нас може долучитися до здійснення мрії дев’ятикласників Красногорівки. Для цього потрібно зібрати лише 8 тис. грн на готель і харчування в Маріуполі.

 

Кошти можна перерахувати на рахунок Благодійного фонду.
Для юридичних осіб: Благодійна Організація "Благодійний фонд "Лелекера" ЄДРПОУ 41131063 р/р 26007649301300 в АТ "УКРСИББАНК" м. Київ МФО 351005 Призначення платежу: Благодійна допомога для випускників Красногорівки.
Для фізичних осіб: Благодійна Організація "Благодійний фонд "Лелекера" ЄДРПОУ 41131063 р/р 2605900089071 в АТ "УКРСИББАНК" м.Київ МФО 351005 Призначення платежу:Благодійна допомога для випускників Красногорівки.