10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

Previous Next

Чотири роки тому загинув Василь Сліпак

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

29 червня 2016 року в зоні АТО поблизу селища Луганське Донецької області від кулі снайпера загинув Василь Сліпак – український оперний співак, соліст Паризької опери, волонтер, доброволець ДУК ПС.

Народився Василь Сліпак 20 грудня 1974 року у Львові. З дев’ятирічного віку виступав у львівському хорі «Дударик». Разом з колективом відвідав багато країн світу. В 1994 році у Франції на конкурсі «Гран-Прі France Telecom» отримав Гран-Прі та Гран-Прі глядацьких симпатій. Через два роки Василя Сліпака запросили до Паризької національної опери солістом. Мав унікальний діапазон чоловічого голосу і міг виконувати партії як для контртенора так і для баса. З 1997 року жив у Франції. Провів успішні сольні тури країнами Європи. Виконання арії «Тореадор» в місті Арнеле на міжнародному фестивалі оперних співаків було визнано найкращим серед чоловічих виступів. Партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст» була його улюбленою і саме такий позивний (скорочено «Міф») він обрав, коли став добровольцем ДУК ПС.

Під час подій Революції Гідності Василь Сліпак організовував благодійні концерти у Парижі, збирав та надсилав до Києва речі та медикаменти. Через контрактні зобов’язання не міг залишити Францію і в цей період активно підтримував Паризький Євромайдан.

Після початку збройної агресії Росії заснував благодійну організацію «Fraternite Ukrainienne/ Українське братство». Допомагав дітям загиблих воїнів АТО. Тричі перебував на фронті російсько-української війни як волонтер і доброволець Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».

У червні 2016 року «Міф» втретє поїхав на фронт і планував залишитися там на півроку. Близько 6:00 ранку 29 червня, виконуючи бойове завдання у складі 1-ї штурмової роти ДУК ПС, отримав смертельне поранення від кулі ворожого снайпера.

Похований у Львові на Личаківському цвинтарі.

20 лютого 2017 року був нагороджений найвищою державною нагородою – орденом «Золота Зірка» та званням Героя України (посмертно). 10 квітня 2017 року батьки Василя Сліпака – Надія Василівна та Ярослав Володимирович отримали нагороду.

У Києві на Подолі на честь Василя Сліпака створено Культурно-мистецький сквер його імені, де митці знайомлять зі своїми творами киян та гостей столиці. Його іменем названо вулицю у Тернополі, а також сквери у Львові, Калуші, Кам’янці-Подільському.

Режисери Іван Ясній та Леонід Кантер зняли документальну стрічку, присвячену Василю Сліпаку, – «Міф». Фільм висвітлює життя оперного співака зі світовим іменем, який заради любові до України жертвує кар’єрою та стосунками з коханою.

Підготував Олександр Лук’янов – старший науковий співробітник відділу історії Незалежної України НМІУ