10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

17 серпня в НМІУ відбудеться урочиста передача нагород Василя Процюка та Василя Кука

17 серпня в Національному музеї історії України відбудеться церемонія урочистої передачі до музейної колекції – нагороди «Золотий хрест бойової заслуги» начальника штабу УПА-Південь Василя Процюка ("Кропиви") та «Золотого хреста заслуги» Василя Кука. Василь Процюк був одним із трьох вояків, нагороджених цією найвищою відзнакою УПА двічі. Нагороду музею передасть син упівця – Микола Процюк з донькою Іриною Жіраде.

Нагороду Василя Кука передасть його син Юрій Кук.

На заході виступлять лідер гурту «Тіні Сонця» Сергій Василюк, та громадська діячка Наталя Осьмак, донька Президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Василь Процюк (Кропива) отримував «Золотий Хрест бойової заслуги 1 кляси» в 1945-му та 1952-му роках. Це найвища нагорода Української повстанської армії і Української головної визвольної ради, якою нагороджували як командирів, так і рядових стрільців УПА за особливі подвиги в бою. Більшість нагороджень були посмертними. Ескіз зовнішнього вигляду ордену розробив відомий повстанський художник Ніл Хасевич.

Про свого батька Микола Процюк дізнався лише на п’ятдесятому році життя від його військового побратима, який розповів, що Василь Процюк у 1943–1944 рр. був начальником штабу групи УПА-Південь та загинув героїчною смертю, застрелившись разом зі своїм охоронцем у криївці, яку оточив підрозділ МДБ 13 червня 1944 року в с. Кордишів Шумського району.

З дитинства Микола Процюк пам’ятав лише те, як мати спалювала світлини, на яких був зображений батько, і забороняла дітям згадувати або розпитувати про нього. Це було дуже небезпечно, адже радянська влада активно шукала родини повстанців, щоб ув’язнити або депортувати з території України. Історія родини Миколи Процюка – це історія цілого покоління українців, які не знали, ким були їхні батьки.

Передача відбудеться 17 серпня о 12:00 у Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2).

Також під час заходу відбудеться презентація буклету "Борці за Українську Державу", присвяченого однойменній музейній виставці. Крім того, до виставки буде додано ще один експонат – рушник, вишитий матір'ю Василя Кука, який був з останнім Головнокомандувачем УПА, в часи його перебування у підпіллі. Крім того син Василя Кука передасть до музею нагороду «Золотий хрест заслуги» свого батька.

Вхід до музею на захід вільний.

Додаткова інформація та акредитація – за телефоном 093 835 16 96 (Леонід).

 

Подія у Facebook

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм