10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Лекції "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст." відбудеться 19 травня

Важливим чинником становлення ранньосередньовічної Київської держави була зовнішня торгівля купців Русі, скерована передусім на південь – до столиці могутньої Візантійської імперії – Константинополя.
Як організовували торговельні експедиції? Де і як брали руські купці товари на продаж, що везли натомість до Києва, і, головне, як було облаштоване перебування русів у Царгороді? Як саме торговельні контакти із Візантією вплинули на ранні етапи державотворення України-Русі?
Під час лекції ви також дізнаєтеся, які документи слід було мати з собою, щоб вдало скористатися "безвізом" з Візантією, як називався та як був облаштований "хостел", до якого заселялися купці у Константинополі; що таке "месячна" і чому "олл інклюзів" не поширювався на тих, хто прийшов "без купли"; хто такий "василік" і які повноваження щодо русів мав столичний мер – епарх міста Константинополя; що таке "заборонені товари" і з якими корумпованими ромейськими чиновниками потрібно було мати справу, щоб спробувати вивезти з Царгорода контрабанду...

Про це та про інше йтиметься під час лекції "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст." Андрія Домановського, кандидата історичних наук, харківського візантиніста.

Початок у суботу, 19 травня, о 14:00 на 4 поверсі Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2).

Вхід за квитком вартістю 10 грн.

 

Подія у Facebook

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм