10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Всеукраїнський конкурс дітей та молоді «Україна в родинних історіях». Оголошення 7 вересня

ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ


7 вересня о 12:00 у Національному музеї історії України відбудеться оголошення Всеукраїнського конкурсу творчих робіт дітей та молоді «Україна в родинних історіях», в якому зможуть взяти участь діти та юнацтво віком 11 – 21 років. Конкурс організовує Національний музей історії України за підтримки Міністерства молоді і спорту України та громадської ініціативи «Асоціація творців для дітей на історичну тематику «Пам'ять майбутнього».

У заході візьмуть участь: заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська та кураторка конкурсу, співробітник НМІУ Ярослава Музиченко.

Конкурс покликаний пробуджувати у молодого покоління відчуття причетності до загальноукраїнської історії здобуття свободи – через історію своєї родини; єднання локальних історій у всезагальну національну пам'ять; формувати цілісне бачення історії нації – через життєпис волелюбних родин.

«Упродовж ХХ століття історії багатьох родин були замовчані, стерто з пам’яті спогади про унікальні постаті, які були лідерами думок, вели за собою. Люди боялися розповідати нащадкам про родичів, яких репресували. Вони таким чином хотіли вижити і не зазнати переслідування, та вберегти своїх дітей. Утім, стираючи з пам’яті історію таких родичів, ми позбавляємо себе самих їх волелюбності. Сім’ї мають право повернути собі родинну історію, а ми –  знати історію України на прикладі цих родин», – каже директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська.

На конкурс можна подавати запис родинної історії і творчу роботу на її основі. Це може бути як імпровізована телепрограма, де в цікавій формі йтиметься про те, якими місцями рідного міста чи села зазвичай ходили і чим жили родичі 100 чи 50 років тому, так і віртуальний музей; сайт родини; авторський мультфільм, оповідання, вірш, пісня чи картина тощо. Пропонується творчо подати як одну оповідь з життєпису родини, так і кілька. Основна вимога – це має бути історія українських родин у ХХ столітті, де описано їх цінності, побут, дорогу до свободи, перешкоди на цьому шляху і способи їх подолання.

«Упродовж останніх 26 років подібного конкурсу творчих робіт ніхто не проводив.  Ми хочемо, щоб це був усвідомлений запис історії, яка веде до незалежності України, до свободи народу», – пояснює кураторка конкурсу Ярослава Музиченко.

Творчий конкурс також дає змогу молодому поколінню проявити свої творчі здібності і нахили в сучасний самобутній спосіб. Роботи можна подавати до 30 вересня на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Оголошення і нагородження переможців у трьох вікових категоріях (11-13 років, 13-16 років, 16-21 років) відбудеться 14 жовтня у НМІУ. Кращі роботи будуть представлені на сайті Національного музею історії України та інших порталах у мережі інтернет.

Подія на Фейсбуці

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм