10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

«Мистецтво Незалежності»: запрошуємо на зустрічі, щоб разом проговорити і зрозуміти ціну незалежності України на 26-му році

У рамках проекту «Мистецтво Незалежності» розпочинається цикл зустрічей з воїнами, які в зоні АТО втримували незалежність України, та презентації фільмів і книг про Донбас і Крим.

7 вересня, четвер, початок о 18:00презентація художньо-документальної стрічки «Крим. Спротив» із подальшою дискусією-обговоренням. Автор ідеї і сценарію фільму, заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла, що головним героєм картини є реальний іноземний дослідник Джеймс (Остін Черрон), який вивчає історію кримських татар. Він приїхав на півострів відразу, як дізнався про присутність невідомих «зелених чоловічків», аби дослідити, що насправді відбувається в Криму.

«Це стрічка про захист України в Криму, про кримських татар та українців на півострові, які наразі стали головною мішенню для окупанта, але продовжують свій опір – хто у в’язницях, хто на свободі, хто в окупованому Криму, а хто на материку», – зазначила Еміне Джапарова.

8 вересня, п’ятниця, початок о 18:00 презентація книги «Іловайськ» Євгена Положія. Під час зустрічі відбудеться перегляд документального фільму «Чорні тюльпани Донбасу» (12 +), автором якого є волонтер місії «Чорний тюльпан» Юрій Коваленко. Він  десятки разів їздив у зону АТО, щоб знайти рештки загиблих воїнів і цивільних на Донеччині. Юрій Коваленко разом з іншими волонтерами з «Чорного тюльпану» прагне повернути додому всіх загиблих у війні на Сході України. Наразі їм вдалося знайти та перепоховати понад 6оо загиблих. Юрій Коваленко каже, що є такі моменти, які може пояснити лише він. 8-го вересня волонтер розповість про пережитий досвід і відповість на всі запитання.

Євген Положій – журналіст, письменник,  головний редактор кількох видань. У 2015 році він написав роман у новелах «Іловайськ», який називає «Розповідями про справжніх людей». Євген Положій тривалий час по всій Україні зустрічався з бійцями, які повернулися з фронту і були під Іловайськом. Він записав десятки свідчень та вирішив подати їх як художній текст, а не у збірці інтерв’ю. Адже, за його словами, деякі історії потрібно було узагальнити, для декого придумати псевдонім, а дещо з почутого відсіяти, зважаючи, що воїни після обстрілів, нестачі їжі та води часто бачили марево.

Роман «Іловайськ» виданий у видавництві «Фоліо». Це найкраща книга про війну Львівського книжкового Форуму, роман отримав спеціальну відзнаку громадського журі Форуму і «Коронації слова».

9 вересня, субота, 15:00 – 17:00 – концерт фортепіанної музики Ігоря Михайлишина, позивний «Піаніст».

Ігор Михайлишин – юрист за освітою, боєць батальйону «Донбас–Україна» ЗСУ, інструктор зі стрілецької та гранатометної справи.

Ігор Михайлишин за освітою юрист, при чому спадковий. Хлопець під час Майдану на морозі грав Шопена, Баха та Бетховена. Після Майдану була війна, 120 днів полону в Іловайську. В полоні Ігорю вдалося знайти розгромлений інструмент, відремонтувати його і рятуватися музикою. За його словами, музика – це мова, яку розуміють навіть вороги.

Після двох років війни, Ігор Михайлишин, демобілізувавшись, вступив до Київського інституту музики ім. Р. Глієра.

Нагадаємо, проект «Мистецтво Незалежності», окрім зустрічей з учасниками АТО, презентацій і переглядів фільмів, включає в себе виставки бійців АТО: фотороботи «Життя на нулі» Юрія Величка, позивний «Фотограф»; поезії та фото авторства Максима Кривцова, позивний «Далі» та виставки живопису Павла Кулика, позивний «Барклай».

Проект «Мистецтво Незалежності» триватиме до 31 жовтня. Щотижня відбуватимуться різноманітні заходи. Стежте за нашими анонсами!

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм