10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Меценатом може стати кожен: НМІУ збирає кошти на гучномовці для екскурсоводів, 5-6 серпня

На ці вихідні, 5-6 серпня, Національний музей історії України проводить черговий щомісіячний меценатський проект «Стань меценатом – підтримай музей. Плати за вхід скільки можеш», спрямований на те, щоб зібрати кошти на придбання гучномовця для екскурсоводів.

Наразі Національний музей історії України пропонує відвідувачам три екскурсії просто неба: «Там, де починається Київ» (екскурсоводи Марина Стрельник, Леся Дідух, Володимир Колибенко та Микола Беленко), яка проходить на території музею і триває до однієї години; «Від града Кия до міста Володимира» (екскурсовод Людмила Павленко), під час якої за півтори години відвідувачі музею дізнаються цікаві історії не тільки про територію музею, а й прилеглі райони міста аж до Михайлівської площі; авторська екскурсія «Київський Поділ за часів Магдебурзького права: XVII – XVIII ст.» Олени Попельницької – півторагодинна прогулянка старовинним Подолом.

«Коли група велика, не всі можуть почути розповідь. Ще й погодні умови бувають різні. «Було б чудово, який ми мали підсилювач голосу», – каже співробітниця НМІУ Марина Стрельник, яка більше 10 років водить екскурсі просто неба.

«Всі, хто приходив в Історичний музей і чув про меценатський проект, відразу позитивно відгукувалися, усміхалися, погоджувалися зробити пожертви», – додає касир Ольга Стус. Вона переконана, що і на ці вихідні відвідувачі будуть щасливі стати меценатами НІМУ і допомогти екскурсоводам, які працюють просто неба.

Співробітниця музею згадує, що серед меценатів НМІУ були іноземці. «Двоє відвідувачів із Мінська стали меценатами НМІУ. Одна жінка прийшла до нас, коли не було меценатських днів, підійшла до мене і дала гроші на розвиток музею. Коли я запитала про номер телефону, відвідувачка сказала, що з Америки і можна їй телефонувати в Нью-Йорк», – розповіла Ольга Стус.

Меценатський проект у НМІУ проходить із травня 2017 року щомісяця. Завдяки проекту вдалося назбирати кошти на великий синьо-жовтий прапор, який нині майорить над музем, а також на англомовну табличку. Поки що вирішуєтьяс питання щодо дизайну таблички.

Генеральний директор НМІУ Тетяна Сосновська каже, що не випадковим є гасло «Музей працює заради відвідувачів!» «Так, у нас є багата колекція, яку ми маємо зберігати. Але для кого ця колекція? Для людей! Тому ми працюємо і живемо за принципом: «Музей працює заради відвідувачів»». Тож щомісяця під час меценатського проекту відвідувачі музею можуть проголосувати гаманцем за те, чого їм бракує і що робитиме Історичний музей кращим.

До речі, меценатом може стати кожен, хто у ці дні прийде у НМІУ. Можна заплатити за вхід стільки, скільки відвідувач вважатиме за потрібне. Це може бути пожертва рівнозначна вартості квитка, більша або менша за неї. Дехто цей проект вважає подарунком для відвідувачів, коли можна оглянути експозицію за символічну суму.

 

Подія у Фейсбуці