10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

День народження Романа Шухевича в Історичному музеї

АФІША
30 червня виповнюється 110 років від народження головнокомандувача УПА Романа Шухевича. Цього дня, а також 1 та 2 липня в музеї відбудеться низка заходів, які допоможуть нам усім більше дізнатися та краще зрозуміти цю непересічну особистість української історії.

Тож з п'ятниці, 30 червня, в музеї відкривається до огляду виставка “Сила Волі”, що присвячена чотирьом видатним провідникам українського національного визвольного руху ХХ ст., серед яких і Роман Шухевич.

Презентація виставки спільно із Центром досліджень визвольного руху відбудеться у суботу, 1 липня, о 13:00
Вхід на презентацію виставки вільний.

 

1 липня, субота
о 13:15 запрошуємо на лекцію історика, наукового співробітника Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького", доктора гуманітарних наук, наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху ОЛЕСІ ІСАЮК “Людська історія Романа Шухевича: що ви хотіли знати та не знали, кого спитати”.

14:00 – лекція «Роман Шухевич та його зв'язкові» Лесі Онишко, кандидата історичних наук, дослідниці історії українського національно-визвольного руху.
Мова піде про роль у житті та смерті Романа Шухевича його зв’язкових Катерини Зарицької, Галини Дидик, Дарії Гусяк і Ольги Ільків, які налагоджували функціонування інформаційної служби, стежили за виконанням директив командира, виконували менеджерські функції, забезпечували головнокомандувача УПА надійними місцями постою.


16:00 – лекція «Несподіваний Шухевич: рекламіст, бізнесмен, спортсмен, музикант» Володимира Бірчака, історика, наукового співробітника Центру досліджень визвольного руху.
Роман Шухевич походив із відомої родини, його дядько Степан був відомим адвокатом, сам Шухевич навчався в Данцигу і Львові на інженера, а також заочно в консерваторії. Майбутній головнокомандувач УПА мав доволі прибутковий рекламний бізнес, був одружений зі справжньою красунею. Він міг спокійно жити й ні про що не хвилюватися, натомість обрав шлях визвольної боротьби, підпілля, жертовності.

 

Неділя, 2 липня
14:00 – лекція «Роман Шухевич – військовик, який зробив себе сам» Ігоря Бігуна, історика, дослідника визвольного руху.
Ігор Бігун розкаже про перші кроки у військовій справі Романа Шухевича, його політичний та військовий вишкіл, бойове хрещення у боротьбі за Карпатську Україну, утворення батальйону «Нахтігаль» та легендарної УПА.

16:00 – авторська екскурсія «Розсекречена історія. ХХ сторіччя» Олександра Іщука, історика, дослідника українського визвольного руху та архівів радянських спецслужб, завідувача відділу історії України ХХ ст. НМІУ.
Автор має намір разом з відвідувачами порівняти той світ і те бачення подій та явищ, які просувала радянська пропаганда, з тими фактами, які стали відомими завдяки розсекреченню архівів. Під час заходу будуть продемонстровані унікальні архівні фото та документи.

 

Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Подія у Facebook