10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

1 грудня запрошуємо на презентацію книги збірки інтервʼю «Майдан. Пряма мова». ВХІД ВІЛЬНИЙ

Від початку Революції Гідності минає шість років, це нова сторінка української історії, період, який змінив і вплинув на мільйони життів громадян України, засвідчив новий етап боротьби за гідність кожного українця і збереження цілісності нашої держави – боротьби, яка не припиняється багато століть і триває нині. Аби зберегти пам’ять про ті події для прийдешніх поколінь і відтворити їхню хронологію, відчуття та сприйняття учасників та свідків Революції Гідності, з березня 2014 року науковці і музейники розпочали збирати артефакти, фольклор, спогади про Євромайдан.

Одним із провідних наукових напрямків дослідження сучасної гуманітаристики є «усна історія». Власне, це аудіо- та відеофіксація розширених спогадів респондентів за запитальником, ретельно складеним відповідно до теми розмови, й письмове відтворення запису інтервʼю зі збереженням усіх індивідуальних особливостей наратора.

З чого починається робота інтервʼюера зі свідком чи учасником подій? Які тонкощі, підводні камені та особливості усноісторичної методології? Як саме відбувався запис і збір інтерв’ю про події Революції Гідності і що саме спонукало науковців взятися за таку болісну і ще непережиту сторінку історію України?

На ці та інші запитання ви зможете отримати відповіді на зустрічі з авторками-упорядницями книги першої збірки інтервʼю «Майдан. Пряма мова» (видання НМК Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності) – кандидатом філологічних наук, старшим науковим співробітником ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАН України Оленою Чебанюк та кандидатом філологічних наук, літературним редактором НМІУ Оксаною Ковальовою, а також почути розповідь про виникнення задуму цієї збірки, цікаві миті під час запису деяких інтерв’ю та непересічні долі тих, хто їх згодився дати. Крім того, можна буде поспілкуватися з героями цієї книжки, запрошеними на зустріч.

Початок зустрічі у неділю, 1 грудня, о 14:00.

Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Вхід вільний.

Подія на Facebook

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм