10:00 - 18:00
(044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

Торгівля і контрабанда: діяльність Васильківської митниці у другій половині XVII – XVIII ст.

21 липня о 14:00 запрошуємо вас дізнатися більше про економіку ранньомодерної України на прикладі діяльності Васильківської митниці. Митна справа відіграє надзвичайно важливу роль у політичному й, особливо, економічному житті кожної країни. Будучи добре збалансованою і налагодженою, вона сприяє розквіту зовнішньоекономічних зв’язків та суттєво поповнює скарбницю. Саме ситуація на митниці сигналізує про реальний стан господарства країни, коли «суворість законів компенсується можливістю їх невиконання за помірну суму хабаря». Інше кажучи, вивчення історії митної справи в ранньомодерній Україні дає змогу краще зрозуміти розвиток господарства й повсякденного життя населення.

У лекції буде розглянуто формування системи митних структур на українських землях другої половини XVII – XVIII ст. на прикладі діяльності Васильківської митниці. У XVIII ст. означена митниця була однією з ключових у системі митних установ на західному кордоні Лівобережної Гетьманщини. Саме крізь Васильківську митницю проходила левова частка легального товарообігу між Річчю Посполитою та Російською імперією й значна кількість контрабанди.

Під час лекції відвідувачі дізнаються про етапи формування митної системи ранньомодерної української держави, держави Війська Запорозького та вплив на цей процес митних традицій Речі Посполитої та Російської імперії, а також про митну політику гетьманів ранньомодерної Української козацької держави – Війська Запорозького, про їхнє відстоювання економічного суверенітету козацької України та про поступове поширення митного законодавства Російської імперії на українських землях.

У своїй лекції науковий співробітник музею Анатолій Бараннік, дослідник економічної історії ранньомодерної історії України.

Початок лекції "Торгівля і контрабанда: діяльність Васильківської митниці у другій половині XVII – XVIII ст." – у неділю, 21 травня, о 14:00.
Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

Додаткова інформація – за телефоном (044) 278-48-64.
Вхід до музею на лекцію – 30 грн.

Подія на Facebook

 

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм