10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Previous Next

Краса традиційного мистецтва кримських татар на виставці «Орьнек. В мереживі Криму» з 19 травня

19 травня 2019 року в Національному музеї історії України урочисто відкриється виставка «Орьнек. В мереживі Криму». Початок о 14.00.

Виставку присвячено кримськотатарському національному орнаменту орьнек. 2018 року елемент «Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього» включено у перелік нематеріальної культурної спадщини України. В 2019 році даний елемент відправлено на розгляд в ЮНЕСКО з метою включення його до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства. 

Кримські татари – один із найчисельніших корінних народів в нашій державі. З українцями їх поєднують століття спільного минулого та близькість культур. Проте для багатьох наших співвітчизників історія та культура кримських татар залишається маловідомою.

Кримськотатарський народ пережив депортацію з рідної землі, 2019 року виповнюється 75 років цієї національної трагедії. Попри це, кримські татари зберегли свою самобутню культуру, мову, релігію, традиційне мистецтво.

Відвідувачі музею матимуть змогу відчути дух цього незламного народу на виставці «Орьнек. В мереживі Криму». Тут можна побачити унікальні експонати традиційного кримськотатарського мистецтва, зокрема зразки вишивки, побуту, ремесел та ювелірних виробів із фондів Національного музею історії України та Музею історичних коштовностей (філії НМІУ). Окремі з них виставляють для широкого огляду вперше. Серед експонатів: рідкісна срібна курильниця, футляри для Корану, ювелірні прикраси, колекція старовинних вишитих кисетів кін. ХІХ – поч. ХХ ст. та багато інших.

Виставка особлива тим, що поруч із музейними раритетами будуть представлені твори ужиткового мистецтва сучасних майстрів із Криму, створених за традиційною орнаментикою, а також традиційний чоловічий та жіночий кримськотатарський костюм, реконструйований за зразками ХІХ ст.

Партнери виставки: ГО «Алєм» - колекція ужиткового мистецтва проекту «Візерунки миру» за підтримки SDC (Швейцарська агенція розвитку та співробітництва), Національний центр «Мала академія наук України», кафе кримськотатарської кухні «Мусафір».

Куратор виставки: Олексій Савченко, старший науковий співробітник відділу пізньосередньовічної, ранньомодерної та нової історії України.

Вхід на відкриття виставки вільний.

Акредитація для ЗМІ за тел.: 096-281-82-85 (Валентина Янчук).

Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

 

Подія на Facebook

Календар подій

Пн. Вт. Ср. Чт. Пт. Сб. Нд.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм