10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Екскурсії вихідного дня в НМІУ 13 – 14 квітня

Екскурсії вихідного дня проходять у Національному музеї історії України щосуботи і щонеділі о 13:00. Це чудова нагода цікаво і з користю провести свій вікенд.

13 квітня, у суботу, відбудеться авторська екскурсія «Зброя та військове спорядження в колекції Національного музею історії України: від давнини до сучасності». Під час екскурсії відвідувачі ознайомляться з найцікавішими експонатами багатої музейної колекції зброї від доби первісного суспільства до сьогодення. Це – археологічні знахідки з різних регіонів України: меч Х–ХІ ст. з Полтавщини, оздоблений у скандинавських та ірландських образотворчих традиціях; «романські» та «готичні» мечі другої пол. ХІІІ–XV ст., декоровані загадковими написами та зображеннями; шолом із кольчугою, захисна маска та шабля, знайдені у половецьких курганах ХІІ–ХІІІ ст. на Пороссі та Кримському півострові. Також це польська меморіальна шабля, присвячена перемозі над турками у битві під Віднем 1683 р., традиційні мечі берберів та туарегів Північної Африки ХІХ – поч. ХХ ст. та багато іншого.

Окремо йтиметься про раритети із зібрання відомого збирача старожитностей та мецената Богдана Ханенка.

Екскурсію проведе знаний український дослідник старовинної зброї, кандидат історичних наук Олена Попельницька, завідувач відділу науково-видавничої діяльності музею.

14 квітня, у неділю, запрошуємо на екскурсію виставкою «Борці за Українську Державу». Виставку, що розкриває історію УПА під незвичним поглядом, оформлено у стилі повстанської криївки. На ній представлено печатки, зброю, листівки, світлини та багато інших речей, що належали воякам УПА та підпільникам ОУН. Це, зокрема, прапор українських націоналістів, захоплений радянськими партизанами Кам’янець-Подільського з’єднання у 1940-х рр., який дивом зберігся у фондах музею за радянської влади, де був віднайдений у 2015 р.; печатку, виготовлену художником-повстанцем Нілом Хасевичем, бідон-сейф, в якому зберігався повстанський архів, віднайдений в 2015 р.

Екскурсію проведе Аліна Понипаляк, науковий співробітник відділу історії України ХХ ст.

Адреса Національного музею історії України: вул. Володимирська, 2.

Вартість екскурсій є звичайною – 20 грн + вхідний квиток до музею (50 грн – повний, 30 грн – для школярів/студентів/пенсіонерів). Додаткову інформацію можна отримати за телефоном (044) 278-48-64.

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм