10:00 - 18:00
 (044) 278 48 64 

 м.Київ
 вул. Володимирська, 2 

А Анонси

Виставку «Революція гідності: шлях боротьби» можна оглянути з 21 листопада

21 листопада 2018 р. в Національному музеї історії України відкривається до огляду виставка «Революція гідності: шлях боротьби», що присячена п'ятій річниці початку Євромайдану.

Революція гідності стала поворотним моментом у історії України ХХІ ст. Її події суттєво вплинули на формування української ментальності та на конструювання нової політичної ідентичності українців. Із кожною новою річницею Майдану ми маємо змогу осягнути повнішу картину того, що відбулося. Проте для максимально об’єктивного, якнайглибшого осмислення цієї події має сплинути ще чимало часу.

У п?яту річницю початку Майдану виставка «Революція гідності: шлях боротьби» пропонує згадати ті події. Серед предметів, що ілюструють кінець 2013 року – початок 2014 року, – захисна амуніція та щити учасників революційних подій, пошкоджені полум’ям матеріали з Будинку профспілок України, подрібнені документи зі свідченнями корупційних дій режиму Віктора Януковича, численні сюжетні фотографії, листівки тощо. Елементом виставки також є книга, куди відвідувачі можуть записувати власні спогади та роздуми щодо пережитого в ті місяці. Ця книга в майбутньому може стати цінним експонатом музейної колекції та історичним джерелом вивчення подій Революції гідності.

Революція гідності змінила державу та значну частину суспільства, вплинула на розвиток в українців якостей, властивих справжнім громадянам, – відповідальності, солідарності та небайдужості. В ті буремні зимові дні кожен небайдужий намагався бути хоч чимось корисним для Майдану. Одні організовували побут, другі охороняли та обороняли Майдан, треті допомагали матеріально. Українці зрозуміли, що на Майдані вони отримали шанс змінити країну, а відтак – і себе, й своє майбутнє. Український народ скористався шансом вибороти право в майбутньому жити в гідній, справедливій державі та право перебувати у співдружності вільних націй, а не у клубі корумпованих євразійських диктатур.

Адреса Національному музеї історії України: вул. Володимирська, 2.

Календар подій

Пошук по сайту

Новини

Анонси

Експонат Тижня

Віртуальна Екскурсія музеєм